Sporcu Sütyenleri İçin En Güzel Kombinler

Sporcu Sütyenleri İçin En Güzel Kombinler

Spor yaparken kadınlara konforlu bir egzersiz deneyimi sunan sporcu sütyenleri günümüzde farklı alanlarda da sıkça tercih edilen bir ürün haline geldi. Özellikle athleisure trendiyle birlikte spor giysileri günlük hayatta artık daha sık görüyoruz. Sporcu kıyafetlerini hayatın diğer alanlarına da taşıyan athleisure trendi, pandemiden sonra daha hızlı yayılmaya başladı. Zamanının çoğunu evde geçiren birçok insan, evde veya egzersiz yaparken kullandıkları spor giysileri artık diğer alanlarda da kullanıyor. Bu bağlamda sporcu sütyenleri birbirinden güzel kombin seçenekleriyle kadınlar arasında önemli bir merak konusu. Bu yazımızda, sporcu sütyenleri için en güzel kombinler hakkında ilham kaynağı olacak öneriler paylaşacağız. 

Tayt Kombinleri 

Günümüzde bra yani sporcu sütyeni denildiğinde birçok kişinin aklına spor taytlar geliyor. Gerçekten de sporcu sütyeni ile spor tayt kombin seçenekleri harika bir uyum içindedir. Ve bu uyum sadece spor yaparken değil, diğer alanlarda da kendisini gösterir. Vücuda esneklik kazandıran bu kombinler, kadınların hareket özgürlüğünü artırır. Farklı renk seçenekleriyle ister uyumlu isterseniz kontrast kombinler oluşturmaya imkan verir. 

İlk olarak 1980’lerde yaygınlaşmaya başlayan taytlar günümüzde hemen her yaş grubunun tercih ettiği bir ürün haline geldi. Taytların en çok kombinlendiği ürünlerden biri ise şüphesiz ki sporcu sütyenleridir. Genel olarak baktığımızda, sporcu sütyenleri için en güzel kombinler arasında tayt kombinleri;

 • Silüete atletik bir görünüm katar,
 • Spor tarzına en uygun kombin seçeneklerini sunar, 
 • Pek çok spor çeşidi için mükemmel bir uyum sağlar,
 • Kaslar üzerine uyguladığı etki sayesinde hareket yeteneğini ve esnekliği artırır,
 • Açık alanda veya spor salonunda egzersiz yapmak için uygundur,
 • Günlük giyim, ev giyimi ve sokak stili için de birbirinden güzel alternatifler sunar. 

Spor taytların farklı pek çok çeşidi vardır. Örneğin yoga ve pilates taytları, koşu taytları, bisikletçi taytları bunlar içinde en yaygın olanlarıdır. Sporcu sütyenleri için en güzel kombinler içinde bra ve tayt kombini oluştururken ürünlerin rengine özellikle dikkat etmelisiniz. Canlı ve parlak renkler ilkbahar ve yaz ayları için daha uygundur. Örneğin kırmızı, turuncu, sarı gibi renkler bu mevsimlerde daha fazla ön plana çıkar. Sonbahar ve kış aylarında ise pastel tonlarını tercih edebilirsiniz. 

Renk seçiminiz ayrıca kişiliğinize de uygun olmalı. Renklerin her biri farklı karakter özelliklerini yansıtır. Ve karşı tarafa farklı mesajlar verir. Silüetinize uyumlu bir görünüm katmak için bra ve tayt seçiminizde aynı veya yakın renk tonları iyi bir seçimdir. Daha cesur görünümler için ise kontrast renkleri tercih edebilirsiniz. 

Pantolon Kombinleri 

Sporcu sütyenleri için en güzel kombinler arasında pantolon kombinleri, ofis stili ve sosyal aktivitelerde daha yaygın bir kullanıma sahip. Bunun en önemli nedeni, sporcu sütyeninin pantolonla birlikte yarattığı modern ve şık görünümdür. Ayrıca bu kombinler de sokak stili için uygundur. Ancak bra ve tayt kombinlerinden farklı olarak silüete daha havalı bir yön katar. Örneğin sahilde yürürken veya sinemaya giderken sporcu sütyeninizi pantolonlarınızla rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. 

Pantolon tercihiniz kot pantolon olabileceği gibi, kanvas pantolon da olabilir. Dilerseniz parti veya davetlerde de bu kombinleri kullanmanız mümkün. Bu çerçevede ele aldığımızda, sporcu sütyenleri için en güzel kombinler arasında pantolon kombinleri;

 • Silüete modern ve şık bir görünüm katar,
 • Pantolonun maskulen havasını kadın zarafetiyle birleştirir, 
 • Ofis ve sokak stili ile sosyal aktiviteler için uygundur,
 • Parti veya davetlerde stilinize zarif bir hava katar, 
 • Konfor ve estetiği bir araya getirir. 

Pantolon çeşitleri arasında kot pantolon, kumaş pantolon ve keten pantolonlara ilgi oldukça yüksek düzeydedir. Sokak stiliniz için sporcu sütyeninizi en kolay şekilde kot pantolonlarınızla kombinleyebilirsiniz. Ofis stiliniz için daha farklı bir görünüm yaratmak isterseniz kumaş pantolon kombinlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle siyah pantolon ile dikişsiz sporcu sütyeni kombinleri ofis stili için en uygun seçimlerden biridir. Pantolon renkleri için açık renkleri tercih ediyorsanız sporcu sütyenleri için en güzel kombinler arasında beyaz, sarı veya lila renkleri uygun seçimlerdir. 

Diğer taraftan, sıcak havalarda keten pantolonlar daha iyi bir seçimdir. Özel dokusu sayesinde keten pantolon çeşitleri terlemeyi önler. Daha elegant silüetler için ise şerit çizgili pantolon çeşitleri daha uygun kombinler yaratır. Bu stil özellikle parti ve davetlerde size çok daha havalı bir görünüm sağlar. Sporcu sütyenleri için en güzel kombinler nasıl yapılır diye merak edenler bu tür detaylara mutlaka dikkat etmeli. Kendinize en uygun sporcu sütyenini seçmenin püf noktaları bu tür detayları da düşünmeyi gerektirir. 

Etek Kombinleri 

Sporcu sütyenleri için en güzel kombinler arasında etek kombinlerinin farklı bir özelliği var. Feminen stilin en önemli bileşenlerinden biri olan etek çeşitleri vücudun kadınsı hatlarını vurgular. Sporcu sütyeniyle birleştiğinde ise silüete avangart bir görünüm kazandırır. Sporcu sütyeni kombinlerinde görmeye alışkın olduğumuz dar kesimler, dökümlü etek çeşitlerinde yoktur. Böylelikle ortaya kontrast bir görünüm çıkar. 

Sporcu sütyeni ve etek kombinleri kadınları daha yaratıcı, cesur ve iddialı gösterir. Bu kombinler ofis stilinin yanı sıra parti ve davetlerde de bakışları üzerine çeker. Genel olarak baktığımızda, sporcu sütyenleri için en güzel kombinler arasında etek kombinleri; 

 • Silüete avangart bir görünüm katar,
 • Göğse tam oturan sporcu sütyeni ile geniş kesimli etekler güçlü bir kontrast yaratır,
 • Uyumlu bir silüet için ise kalem etekler ve A kesim etekler isabetli bir seçimdir,
 • Bulunduğunuz ortamlarda dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlar,
 • Sosyal aktiviteler ve sokak stili için uygundur,
 • Parti veya davetlerde stilinize cesur ve iddialı bir hava katar. 

Etek çeşitleri hemen tüm kadınların gardırobunda yer alan kıyafetlerden biridir. Sporcu sütyenleri için en güzel kombinler bağlamında gardırobunuzdaki etekleri rahatlıkla kullanmanız mümkün. Silüetinize daha avangart bir görünüm katmak için sporcu sütyeninizi örneğin ekose volanlı etek çeşitleriyle kombinleyebilirsiniz. Bu stilde kontrast yüksek olduğu için görünürlük üst düzeydedir. Sade bir sporcu sütyeni ile ekose etek güçlü bir kontrast yaratır. Sporcu sütyeninin göğse tam oturması ile eteğin volanları da yine güçlü bir kontrast meydana getirir. 

Avangart stil size göre değil ise vücut yapınıza en uygun etek çeşitlerini tercih etmeniz mümkün. Örneğin asimetrik kesimli etekler ince bacakları kamufle etmenin güzel bir yoludur. Geniş omuzlu kadınlar için pileli etekler daha iyi bir seçimdir. Sporcu sütyeniyle uyumlu bir silüet için ise kalem etek çeşitleri uygundur. Bu stilde hem geleneksel hem de modern bir estetik söz konusudur. A kesim uzun etek çeşitlerinde de yine aynı stil özelliklerini bulmanız mümkün. 

Gömlek Kombinleri 

Sporcu sütyenleri için en güzel kombinler arasında gömlek kombinlerini de değerlendirebilirsiniz. Bu kombinler silüete bir taraftan maskulen bir görünüm katar. Özellikle iş hayatında modern kadınlar gömlek çeşitlerini sıkça tercih eder. Jean veya pantolon üzerinde gömlekler çok şık durur. Kadın gömlekleri bir taraftan da silüete çekicilik katar. Bu konuda yaka ve omuz genişliği ile kol uzunluğuna özellikle dikkat etmek gerekir. 

Gömlekleri kombinlemek için sporcu sütyenleri de birbirinden güzel alternatifler sunar. Sporcu sütyenlerini sıcak havalarda kısa kolu, serin havalarda ise uzun kollu gömleklerle kombinlemek mümkün. Bu çerçevede ele aldığımızda, sporcu sütyenleri için en güzel kombinler arasında gömlek kombinleri; 

 • Silüete hem maskulen hem de çekici bir görünüm katar,
 • Önü açık gömlek giymek isteyen kadınlar için en uygun çözümleri sağlar, 
 • Üst giyimde boyun ve omuz çevresini öne çıkarır,
 • Uyumlu veya kontrast renklerle görsel algıyı destekler,
 • Kol sarkması olan kadınların bra giymesine olanak sağlar.

Kadın üst giyiminde gömlekler hemen her alanda karşılık bulur. Sokak stilinin yanı sıra ofis stilinde de sıkça yer alır. Sporcu sütyeninizi gömleklerinizle kombinlerken yüz hatlarınızı, boyunuzu, omuz genişliğinizi ve kol uzunluğunuzu dikkate almanızda yarar var. Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz göğüs destekli spor sütyeni ile geniş yakalı gömleğinizi kombinleyebilirsiniz. Uzun yüz hatları söz konusu olduğunda ise kavisli yakalar daha iyi bir seçimdir. Uzun boyluysanız geniş enli yakalar sporcu sütyeni kombin önerileri içinde zarafetinizi artırır. Gömleğinizin kol uzunluğu ise en fazla başparmağınızın başlangıç noktasına kadar olmalı. 

Diğer taraftan, giyim zevkiniz salaş stilden yanaysa sporcu sütyeni kombin önerileri içinde şunları değerlendirmeniz mümkün. Bu stilde oversize kesimli kıyafetler ön plandadır. Böyle bir gömleği ön plana çıkarmanın en iyi yollarından biri sporcu sütyenidir. Dilerseniz asimetrik kesimli bir etekle stilinize daha avangart bir nitelik katmanız mümkün. Renk seçiminde ise blok veya kontrast renklerden yararlanabilirsiniz. Spor sütyeniniz ve gömleklerinizle oluşturacağınız uygun kombinler göğüs bölgenizi, yüz ve boyun çevrenizi daha şık ve güzel gösterir.

Ceket Kombinleri 

Ofis giyim stilinde kadınlar klasik ceket ile kot pantolon kombinlerini sıkça tercih etmekte. Son zamanlarda athleisure trendiyle birlikte ceket içi kombin tercihlerinde spor kıyafetler daha ön planda. Bu bağlamda sporcu sütyenleri ceket kombinlerinde fazlaca yer buluyor. Bu kombinler bir yönüyle ofis ortamının ciddiyetiyle uyumlu kombinlerdir. Bir yönüyle de kadınların vücut hatları üzerindeki kontrollerini artırır. 

Ceket içi sporcu sütyen kombinleri ofis stilinde farklı bir estetik meydana getirir. Özellikle lila, bej, ekru, mint renklerindeki kombinler kadınların doğal güzelliklerini daha fazla öne çıkarır. Yumuşak dokulu ve omuz çevresine tam oturan ceketler ise kadınlara zarif bir görünüm kazandırır. Bu çerçevede ele aldığımızda, sporcu sütyenleri için en güzel kombinler arasında ceket kombinleri; 

 • Silüete modern ve çekici bir görünüm katar,
 • Doğal güzelliği öne çıkarır, 
 • Uzun ceketlerle güçlü bir kontrast yaratır, 
 • Sokak stili ve ofis giyimi ile parti veya davetler için de uygundur, 
 • Dar kesim pantolonla birlikte stile zarafet kazandırır. 

Dışarıda dolaşırken, AVM’de gezerken veya işe giderken sporcu sütyeni üzerine ne giyilir diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu konuda alternatifler çok geniştir. Öncelikle ceketinizin içine gömlek giyecekseniz, gömleğinizin kol uzunluğu ceket kol uzunluğundan en fazla 1 cm uzun olmalı. Sırt bölgenizde ise kesinlikle kasma yapmamalı. Gömlekle birlikte giyeceğiniz ceketlerde omuz ve kol genişliği bu bağlamda önemlidir. Gömleğiniz uzun geliyor, ceketiniz kasma yapıyorsa gömleksiz sporcu sütyeni kombinleri daha iyi bir seçimdir. Renk seçiminde ise blok, monokrom veya kontrast renkleri tercih etmeniz mümkün. 

Stilinize daha avangart bir görünüm kazandırmak isterseniz, ceketinizin altına tayt giyebilirsiniz. Ceket ve tayt kombinleri iki zıt kutbu bir araya getirir. Sporcu sütyeni ise bir denge unsuru olarak devreye girer ve stili tamamlar. Ayrıca oversize kadın ceketlerini öne çıkarmak için spor bra kombinleri ideal seçimlerdir. Diğer taraftan, minimal tasarımlardan hoşlanıyorsanız düz beyaz ceket ile sporcu sütyeni kombinlerini değerlendirebilirsiniz. Elegant stilde ise örneğin kadife bir ceketin içinde göğüs destekli denim sporcu sütyeni güzel bir uyum sağlar.

Activera Ayrıcalığıyla Sporcu Sütyenleri İçin En Güzel Kombinler 

Yukarıda paylaştığımız kombinler hakkında ne tür bir tercihiniz olursa olsun, aradığınız en iyi sporcu sütyeni çeşitlerini Activera’da bulabilirsiniz. Sektörde uzun yıllar içinde kazandığımız deneyimleri yansıtan Activera sporcu sütyenlerini dilediğiniz kombinde kullanabilirsiniz. Dikişli veya dikişsiz, S’den L-XL’a kadar beden seçenekleriyle Activera bra çeşitlerini incelemek için sitemizdeki arama motorunu kullanabilirsiniz. Spor yaparken, sokakta, evde, ofiste veya diğer tüm alanlarda en güzel kombinler için Activera ayrıcalığı bi’tık uzağınızda… 

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

Bu yazıyı cevaplamak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadın Giyim

Ölçüler doğrudan vücudunuzun üzerinde alınmalıdır.

Size uygun olan bir sütyen takarken göğsünüzü, göğüs çevrenizin en geniş yeri üzerinden ölçün. Sütyen alışverişi yapıyorsanız, göğüs çevresinizin hemen altından başka bir ölçüm daha yapmanız gerekir. Belinizi en dar yerinden ölçün. Kalça ölçümünüzü alt kalça bölgenizin en geniş yerinden yapın. İç bacak uzunluğu, bacağınızın üst iç kısmından yere kadar ölçülür.

Sepet
Favorileriniz 0
Favorilerimi Gör Alışverişe Devam Et