Bir kadın ile bir erkek, evlilik ve anne-baba olmak dışında daha iyi neler yapabilir? Hem üretici hem de tüketici tarafında, yani masanın her iki tarafını da görmüş mutlu bir çift için bu pek zor olmadı. Erhan ile Özgür, uzun yıllardan süzülüp gelen üretici deneyimi ile her ayrıntısını yaşayarak öğrendikleri tüketici tecrübesini bir araya getirdiler. Sadece yaşamlarını değil; iş hayatındaki becerilerini de birleştirdiler. Aile olmanın üzerine ortak bir vizyon inşa etmeyi başardılar ve yılların üreticisi Erateks’in ilk markası olan Activera’ya hayat verdiler.

Bu yolculuk tam 30 yıl önceye, Erhan’ın Erateks’i kurmasına dayanıyor. Firma, sürdürülebilir üretim ilkesiyle yurt içindeki ve yurt dışındaki ünlü markalar için çalışıyor. Şirket; takım sporları, performans sporları, günlük ve moda giyim konularında uzmanlaşıyor. Eşi Özgür de bireysel kariyerini sonlandırıp Erhan’a bu yolda eşlik etmeye karar verince işler daha da kolaylaşıyor. O güne dek hep bir proje olarak kalan markalaşma düşüncesi işte böyle gerçeğe dönüşüyor.

Çalışan bir eş, anne ama hepsinden önemlisi emekçi bir kadın olan Özgür, Activera’nın rotasını da kendi yolculuğundan aldığı ilhamla çiziyor. Tüketiciye hem günlük hayatta hem de sportif aktivitelerde rahat hissettirecek, işlevsel ve modaya uygun ürünler sunmayı hedeflediklerini belirtiyor. İlk koleksiyonu oluşturan tayt ve bra ürünleri, eşi Erhan ile onun ekibinin kumaş, kalıp ve dikiş konusundaki deneyimleriyle tasarlanıyor.

Neredeyse hepimiz insanın biraz ne yediği, biraz da ne giydiği olduğunu biliriz. Activera buradan hareket ediyor ve her yaştan ve bedenden kadının ürünlerini ikinci bir ten gibi hissetmesini amaçlıyor. Değişen hayat tarzları ve farklı giyim tercihleriyle her gün yeniden şekillenen dünyamızda sokak stiline uygun, şık ve özgürlük vadeden ürünler sunuyor. Kadın bedeninin anatomisine uygun ve günümüz kadının hareketli yaşam tarzıyla uyumlu parçalarla öne çıkıyor. Activera ürünleri, Özgür’ün bir kadın olarak tasarıma yaptığı dokunuşlarla onları ne kadar iyi anladığını gösteriyor.

Bir erkek ve bir kadın, birer eş ama bunların da ötesinde birbirini tamamlayan iki aklın uyumlu buluşmasıyla doğan Activera bir yandan da Amazon.com’daki mağazasıyla Amerikan kadınının yaşamına renk katıyor.