İade Şartları Hakkında Bilgilendirme

Satın almış olduğunuz ürün(ler)i teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde aşağıdaki şartlarda herhangi bir gerekçe göstermeksizin iade edebilirsiniz:

 1. İşbu iade talep formunu doldurmanız ve iade edeceğiniz ürün(ler)i aşağıda belirtilen anlaşmalı kargo firmamızın VS İade Kodu ile göndermeniz gereklidir. Kargo şirketine VS İade Kodunu verdiğiniz takdirde, kargo ücreti tarafımızdan karşılanacak ve ayrıca iade adresi bilgisi vermenize gerek kalmayacaktır. VS İade Kodunu ve Müşteri Sipariş Numaranızı, ürünlere ait kutunun üzerine kargo yetkilisi tarafından kolayca görünecek, okunacak ve silinmeyecek şekilde belirtmenizi rica ederiz.

Aras Kargo İade Kodu:

Aras Kargo İletişim Numarası: 444 25 52

 1. Anlaşmalı kargo firmaları dışındaki firmalarla yaptığınız gönderilerde ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmayacaktır.
 2. Müşterinin ürünü iade etmesi halinde, cayma hakkına ilişkin bildirimin tarafımıza ulaştığı andan itibaren on dört (14) gün içerisinde ürün bedeli iade edilecektir. Kampanya sebebiyle Alıcı’nın kargo bedelini ödemediği durumlarda, kampanya konusu siparişin iptali halinde satıcı, kargo bedelini toplam satış tutarından mahsup etme hakkına sahiptir.
 3. Kargo bedeli ödenmiş bir ürünün iadesi yapıldığında sadece ürünün fatura üstünde yazan tutarı iade edilecektir; ödenen kargo ücreti ise iade edilmeyecektir
 4. Siparişinizde yer alan orijinal paket, kutu ve ambalajların (örneğin parfüm, hediye setleri vb.) hasar görmüş olması, size iletilen aksesuarların tümünün eksiksiz olarak gönderilmemiş olması ve siparişinizde yer alan ürünlerin kullanılmış, tekrar satılabilirliği bozulmuş olması, iade gönderisinin kendi özel kutusunda gönderilmemesi hallerinde iade kabul edilmemektedir.
 5. Aşağıdaki Ürünlere ilişkin olarak, kullanılmamış olsa dahi, kanunen cayma hakkı bulunmamaktadır:
  1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve Satıcı’nın kontrolünde olmayan ürün veya hizmetler,
  2. Alıcı’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler (üzerinde değişiklik/ilaveler yapılarak kişiye/kişisel ihtiyaçlara özel hale getirilenler),
  3. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış, kullanılmış veya denenmiş olduğundan iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, parfüm, vücut spreyi, vücut kremi, vücut yağı, vücut losyonu, külot, silikon sütyenler, korseler, bodysuit, teddy, babydoll,  tüm alt-üst iç giyim setleri , ruj ve yüz maskeleri, peeling, scrub vb. ürünler,
  4. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler,
  5. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce Alıcı’nın onayı ile ifasına başlanan hizmetler,
 6. Yalnızca kullanılmamış ve içinde hijyen bandı bulunan bikini altları ve mayolarda, ambalajı hasar görmemiş ve eksiksiz olarak iletilen, tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünlerde değişim yapılmaktadır.
 7. Eğer ürünün faturası kurum adına düzenlenmiş ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.; aksi halde ürün iade alınamamaktadır. İşbu iade formunun da mutlaka doldurulması ve iade faturasıyla birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
Sipariş NoÜrün KoduÜrün AdıAdetİade Nedeni Koduİade Koduİade Nedeni
     1Ürünün bedeni uymadı
     2Ürün eksik teslim edildi
     3Ürün hasarlı teslim edildi
     4Ürün defolu çıktı
     5Ürün resimden farklı
     6Ürünü beğenmedim
     7Yanlış ürün teslim edildi
     8Diğer
 1. Çoklu satın alımlara yönelik promosyonlu veya kampanyalı ürünlerde parçalı iade kabul edilmemektedir. İade durumunda tüm kampanyalı ürünlerin toplu olarak iadesi gerekmektedir
 2. İnternet sitesi üzerinden satışı yapılan ürünler mağazalarımızda iade alınmamaktadır.
 3. İade etmek istediğiniz ürün(ler) için aşağıdaki tabloyu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir:

İadeyle ilgili sorularınız için +902122946141 numaralı ACTIVERA Müşteri Hizmetleri hattını arayabilir veya [email protected] adresine e-posta göndermek suretiyle destek alabilirsiniz.