Sporcu Sütyeni Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Sporcu Sütyeni Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Tempolu koşu, kardiyo antrenmanı veya plates egzersizleri veya bir başka spor aktivitesi! Hangisini seçerseniz seçin; spor giyim tercihiniz antrenman konforunuzu yakından etkiler. Sporu hayatın vazgeçilmez parçası olarak gören bir kadın olarak, spor sütyen seçiminiz bu yüzden önemlidir. Göğüs bölgesinin spor yaparken en çok terleyen yerlerden biridir. Haliyle sporcu sütyeni de sporcu kadınların olmazsa olmazı niteliğindeki bir spor giyim parçasıdır.

Fitness sütyeni neden önemlidir?

Spor yaparken vücudunuz siz farkında olmadan birçok değişiklikle karşılaşır. Vücut ısısındaki değişimler, artan terleme, sıvı kaybı vb. birçok farklılığa uyum sağlamaya çalışır. Doğal olarak kadın spor iç giyim parçaları da bu faktörlere göre tasarlanmalıdır.

İyi bir fitness sütyeni egzersiz boyunca kadın sporcular için esneklik sağlar ve teri hızla emer. Bir başka önemli nokta ise bedenine uygun ve sizi fazla sıkıştırmayan bir model seçmenizdir. Göğüs bölgenizi saran, işlevsel bir şekilde tasarlanmış sporcu sütyeni harika bir seçim olacaktır. Unutmayın ki nefes alan ve kolayca esneyebilen bir spor giysisi antrenman performansınızı da yükseltecektir.

Peki, sporcu sütyeni seçerken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Bu önemli noktaları sizin için özetleyelim:

  • Göğüsler yumuşak dokulu bir bölge olması nedeniyle kadın anatomisinde en hassas yerlerden biridir. İyi tasarlanmış bir sporcu sütyeni sizi en başta darbelere karşı korumalıdır.
  • Üretim malzemesi de bir o kadar önemlidir. Zaten efor gerektiren sportif aktivitede teri hızla emen bir sütyen olmazsa olmazdır. Ayrıca, kumaşın cildinize zarar vermeyen bir malzemeden üretilmesi de oldukça önemlidir.
  • Düz hatlarla dikilmemiş bir sütyen, hareketli yaşamınızda ve spor yaptığınızda sizi sürekli rahatsız edebilir. Sporcu sütyeni alırken dikişlerine bakmanız bu nedenle önemlidir.
  • Şurası bir gerçek ki en rahat sporcu sütyeni, varlığını hiç hissetmediğinizdir. Hâliyle, hafif kumaş kullanılarak üretilmiş fitness sütyeni modelleri iyi bir tercihtir.
  • Göğüs ucu bölgelerinin korunması, kadın sporcular için rahatlığı epey etkileyen bir unsurdur. Bu anlamda olumsuz bir deneyimi engellemek için sütyen üretiminde yumuşak kumaş kullanılır.
  • Balensiz sporcu sütyeni modelleri ise tahrişi ve baskıyı önlemek için idealdir. Fakat eğer balenli sporcu sütyeni giyecekseniz balenin göğüs kafesine düz yerleşmesini ihmal etmeyiniz.
  • Ne geniş ne de dar bir spor sütyen almalısınız. Öyle ki kollarınızı yukarıya kaldırınca bant kısmı yerinden oynamamalıdır. Gereğinden küçük beden alırsanız bu kez de göğüslerinizin sütyen dışına taşması söz konusu olabilir.
  • Adı üstünde: Sporcu sütyeni. Bu da demek oluyor ki antrenman sırasında her parçasıyla esnemesi söz konusu olacak. Tam da bu sebeple askılar, kancalar ve tokaların sizi rahatsız edecek biçimde olmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Çok sıkı askı bedeninizi yok yere gerecek ve rahatsız edecektir. Spor yaparken hareketlerinizi sınırlamayan, omuzları ve sırtı özgür bırakan bir sporcu sütyeni seçmeniz gerekir.

Bütün kadın spor giyim kıyafetleri gibi sporcu sütyeni de spor yaparken sizin için pek çok şeyi kolaylaştırır. Farklı tasarımlarda ve renklerde sporcu sütyeni modelleri olsa da önce rahatlığınızı ve sağlığınızı gözetmenizi öneririz. Activera markalı spor sütyeni modelleri arasından kendinize uygun olanını seçerek spor tutkunuzu stilinize yansıtabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

Bu yazıyı cevaplamak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadın Giyim

Ölçüler doğrudan vücudunuzun üzerinde alınmalıdır.

Size uygun olan bir sütyen takarken göğsünüzü, göğüs çevrenizin en geniş yeri üzerinden ölçün. Sütyen alışverişi yapıyorsanız, göğüs çevresinizin hemen altından başka bir ölçüm daha yapmanız gerekir. Belinizi en dar yerinden ölçün. Kalça ölçümünüzü alt kalça bölgenizin en geniş yerinden yapın. İç bacak uzunluğu, bacağınızın üst iç kısmından yere kadar ölçülür.

Sepet
Favorileriniz 0
Favorilerimi Gör Alışverişe Devam Et